رییس دانشگاه در نشست مجمع نمایندگان استان: اعتبار استان اصفهان در حوزه بهداشت و درمان در مقایسه با بسیاری از استان ها ناکافی است

     نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با حضور استاندار اصفهان، معاون سیاسی استانداری، رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و جمعی از مدیران استانی، یکشنبه ۱۷ تیرماه، در هتل قصر جهان شهرستان نطنز برگزار شد.

رییس دانشگاه در این نشست ضمن بیان اینکه نقشه راه تا سال ۱۴۰۴ در سند توسعه درمان  پیش بینی شده است اظهار کرد: در این سند  مشخص می شود که هر شهرستان چه تعداد تخت بیمارستانی کمبود دارد و چه متخصصینی در چه حوزه هایی از سلامت مورد نیاز است.

خانم دکتر طاهره چنگیز ادامه داد: اکنون یکی از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کمبود بودجه های بهداشت و درمان است که باید به طور جدی بررسی شود و امیدواریم این مشکل با عنایت استاندار محترم و حمایت نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی رفع شود.

وی تصریح کرد: هزینه های تمام شده درمان و خدمات در مناطق صعب العبور استان بسیار بالا است و لاجرم باید سرانه درمانی در بودجه افزایش یابد.

خانم دکتر چنگیز خاطرنشان کرد: امسال اعتبارات استانی در بخش بهداشت و درمان کاهش یافته که باید این موضوع بررسی شود تا بتوانیم اقدامات مقتضی را انجام دهیم.

وی با انتقاد از کمبود اعتبارات حوزه بهداشت و درمان استان اصفهان در قیاس با برخی از استان های کشور گفت: باتوجه به اینکه شهر اصفهان جزو کلانشهرها است و استان اصفهان یکی از بزرگترین استانهای کشور است، کل اعتبارات در نظر گرفته شده برای این استان در قیاس با بسیاری از استان های کشور، با حجم انبوهی از بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیار ناچیز و ناکافی است.

رییس دانشگاه در پایان تاکید کرد: به رغم عدم کفایت بودجه، تلاش شده است با مدیریت بهینه و تلاش همه دست اندرکاران توسعه و ارایه بهترین خدمات با بیشترین دسترسی در اقصی نقاط استان فراهم آید و در جای جای استان شاهد ثمرات این تلاش گسترده در حوزه بهداشت و درمان هستیم.

ارتباط با ما

 

 

 اصفهان، میدان آزادی ،خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده پرستاری و مامایی

           تلفن  دفتر:   ۳۷۹۲۷۵۶۵ -   ۰۳۱- ۳۶۶۸۷۱۵۳ – ۳۶۶۸۷۱۴۰- ۳۷۹۲۷۵۰۰  

           نمابر :               ۳۶۶۹۹۳۹۸-۰۳۱

           کدپستی:  ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۵

لینک مفید

 

 

پوسترسمینار

پیوندها