رییس دانشگاه: همبستگی زنان شیعه در جهان منجر به توسعه جامعه شیعیان می شود

     رییس دانشگاه در گردهمایی بانوان نخبه و خیر اصفهانی که به مناسبت دیدار و آشنایی با بانوسیده حورا صدر و فعالیت های موسسه صدر در لبنان برگزار شد، اظهار کرد: نقش زنان به ویژه زنان مسلمان در زمینه پرورش مهره های تاثیر گذار مقاومت، بی بدیل و بسیار تاثیر گذار بوده است.

خانم دکتر طاهره چنگیز افزود: تجلیل از بانو صدر که برای یتیمان شیعه لبنان مادری کردند خالی از لطف نیست، زنی که در بدترین و دشوارترین شرایط اجتماعی و فاقد امنیت توانست مدارس و موسساتی که پایه گذار آن امام موسی صدر بود و هم اکنون به عنوان موسسات امام موسی صدر در لبنان از آن نام برده می شود را حفظ و توسعه ببخشد.

وی با برشمردن فعالیت های بسیار گسترده این موسسات در لبنان تصریح کرد: امروز که تقریبا ۵۰ سال از آغاز فعالیت این موسسات می گذرد فعالیت هایی چون آموزش، مددکاری، بهداشت و سایر خدمات برای مردم لبنان فراهم شده است.

رییس دانشگاه با بیان اینکه تلاش های بی وقفه و هدفمند بانو صدر می تواند یک الگوی مناسب برای همه باشد، ادامه داد: همه ما تجربه جنگ و بمباران های هوایی را داریم اما ایشان تجربه حملات نظامی را دارد به طوری که روزانه شاهد هجوم و تجاوزهای بی امان و غیر مترقبه دشمن بودند و گاه مجبور به جابجایی و تغییر مکان و موسسه می شدند اما لحظه ای فکر تعطیلی و کنار گذاشتن کار نبودند و این از تعالیم خوب امام موسی صدر به این خانواده است.

خانم دکتر چنگیز با اشاره به اینکه نیاز است جامعه شیعیان افکار امام موسی صدر را بازخوانی کند، تاکید کرد: امام موسی صدر نگاهش به انسان ها نگاه حزبی، مذهبی و ایدیولوژیکی خاص نبود بلکه نگاهش به انسان ها، انسان بود.

وی اضافه کرد: او در لبنان فعالیت می کرد و در گروه ها و گرایش ها سعی می کرد اخلاق، کرامت و عزت انسان را پاس بدارد و نگاهی که پیامبرخاتم (ص) به ما آموخت که فعالیت های ما بر اساس اخلاق باشد و باید برای ایجاد تمدن اسلامی به این مولفه ها توجه کنیم.

خانم دکتر چنگیز خاطرنشان کرد: امیدواریم این همبستگی زنان شیعه در سراسر جهان منجر به رویشی در بین زنان جهان شود و کمک به توسعه همه جانبه جامعه شیعیان باشد که از تمام ظرفیت ها برای رشد و تعالی بدون چشم داشت و تلاش موثر برای پیشرفت جوامع بشری بهره مند شویم.

رییس دانشگاه همچنین گفت: بانو سیده رباب صدر امروز در اصفهان میهمان و همراه ما بودند که به دلیل شنیدن خبر فوت برادر بیمارشان در تهران مجبور شدند اصفهان را ترک کنند و از اینکه نتوانستند در جمع ما حاضر شوند عذرخواهی کردند.

ارتباط با ما

 

 

 اصفهان، میدان آزادی ،خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده پرستاری و مامایی

           تلفن  دفتر:   ۳۷۹۲۷۵۶۵ -   ۰۳۱- ۳۶۶۸۷۱۵۳ – ۳۶۶۸۷۱۴۰- ۳۷۹۲۷۵۰۰  

           نمابر :               ۳۶۶۹۹۳۹۸-۰۳۱

           کدپستی:  ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۵

لینک مفید

 

 

پوسترسمینار

پیوندها