رییس دانشگاه: بیماری کرونا داروی خاصی ندارد و با مراقبت رفع می شود

     رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: فردی ۲۹ ساله که با علائم مشکوک به بیماری کرونا به بیمارستان فارابی اصفهان مراجعه کرده بود، پس از انجام تست ها و آزمایش های مختلف تحت مراقبت ویژه قرار گرفته و به سبب از بین رفتن کامل علایم بیماری ازجمله تب وی از بیمارستان مرخص شد.

دکتر طاهره چنگیز با بیان اینکه این فرد با علائم مشکوک به بیماری کرونا شامل تب شدید، سرفه و تنگی نفس و نگرانی از اینکه با توریست های چینی ارتباط داشته، به بیمارستان مراجعه می کند افزود: بمنظور اطمینان کامل از علایم بیماری در فرد مذکور، آزمایش های لازم از این فرد گرفته شد به آزمایشگاه ویروس شناسی تهران ارسال شده است و پس از رفع علایم بیماری و اطمینان از سلامت بیمار این نگرانی برطرف و از بیمارستان مرخص گردید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نداشتن اضطراب و استرس، کاهش تماس های نزدیک مانند دست دادن، شستن دستها با آب و صابون، مصرف مایعات و مرطوب نگه داشتن حلق و گلو را از راههای مقابله با این ویروس عنوان کرد.

وی تصریح کرد: کرونا داروی خاصی ندارد و با مراقبت رفع می شود و بیشترین آمار کشته شدگان در چین افرادی با بیماری های پیشرفته و زمینه ای و افراد سالمند بوده اند.

گفتنی است ویروس کرونا که اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان چین سرچشمه گرفت اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۴ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه گسترش یافته است.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده تا زمانی که علایمی شامل تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی نمی یابند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

ارتباط با ما

 

 

 اصفهان، میدان آزادی ،خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده پرستاری و مامایی

           تلفن  دفتر:   ۳۷۹۲۷۵۶۵ -   ۰۳۱- ۳۶۶۸۷۱۵۳ – ۳۶۶۸۷۱۴۰- ۳۷۹۲۷۵۰۰  

           نمابر :               ۳۶۶۹۹۳۹۸-۰۳۱

           کدپستی:  ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۵

لینک مفید

پوستر

پیوندها