رییس دانشگاه: وضعیت اصفهان در خصوص کرونا زرد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از هشتم خرداد تاکنون وضعیت شهر اصفهان در زمینه شیوع کرونا زرد اعلام شده است.

     دکتر طاهره چنگیز طی سخنانی در مورد آخرین وضعیت استان اصفهان در خصوص شیوع کرونا اظهار کرد: روند بیماران بستری در بیمارستان‌ها نزولی و روند شناسایی بیماران سرپایی مانند دیگر شهرهای کشور صعودی می باشد.

وی تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌های استان را ۵۲ نفر اعلام کرد و گفت: این بیماران در دو مرکز آموزشی درمانی  امین و خورشید بستری هستند.

رئیس دانشگاه در خصوص فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان اصفهان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون گفت: یک هزار و ۱۰۰ نفر بیمار مبتلای قطعی و مشکوک به کرونا در اصفهان به جز منطقه کاشان جان خود را از دست داده‌اند که تاکنون آزمایش بیش از ۴۰۰ نفر از این افراد مثبت بوده است.

وی در خصوص ابتلای کادر درمانی استان اصفهان به کرونا تصریح کرد: دو نفر از پزشکان بر اثر این بیماری شهید شده‌اند، در حال حاضر نیز افراد مبتلا داریم اما هیچیک از آنها وضعیت وخیم ندارند.

دکتر چنگیز در خصوص وضعیت دارو و تجهیزات برای مهار و کنترل کرونا در استان اصفهان در زمان کنونی و همچنین در صورت شیوع مجدد کرونا گفت: در این زمینه مشکلی نداریم و پیش بینی‌های لازم با همکاری دولت در صورت شیوع مجدد کرونا در استان انجام شده است.

وی در خصوص پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران اظهار کرد: مطالبات پزشکان از فروردین ۹۸ و مطالبات پرستاران از خرداد سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است و اولویت ما پرداخت این مطالبات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص وضعیت شهرستان‌های استان در زمینه شیوع کرونا گفت: عمده مناطق استان زرد اعلام شده است، علاوه بر آن شهر اصفهان نیز از هشت خرداد تاکنون وضعیت زرد اعلام گردیده، اما منطقه قرمز نداریم و بیش از چهار شهرستان نیز سفید اعلام شده است.

ارتباط با ما

 

 

 اصفهان، میدان آزادی ،خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده پرستاری و مامایی

           تلفن  دفتر:   ۳۷۹۲۷۵۶۵ -   ۰۳۱- ۳۶۶۸۷۱۵۳ – ۳۶۶۸۷۱۴۰- ۳۷۹۲۷۵۰۰  

           نمابر :               ۳۶۶۹۹۳۹۸-۰۳۱

           کدپستی:  ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۵

لینک مفید

پوستر

پیوندها