previous pauseresume next

طراحی و روانسنجی ابزار سنجش سازگاری زنان با تغییرات پس از زایمان : یک مطالعه ترکیبی / دفاع از پایان نامه دکتری مامایی و بهداشت باروری

     به گزارش روابط عمومی دانشکده، سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹، خانم محبوبه اسدی، دانشجوی دکتری رشته مامایی و بهداشت باروری، از پایان نامه خود با عنوان: طراحی و روانسنجی ابزار سنجش سازگاری زنان با تغییرات پس از زایمان: یک مطالعه ترکیبی، در محل تالار معرفت دفاع نمود.

محبوبه اسدی، در زمینه پژوهش خود بیان نمود که گذر به مرحله مادری به علت تغییرات فراوان در ابعاد مختلف زندگی، همراه با تنش و استرس است و ناسازگاری با این تغییرات می تواند منجر به پیامدهای نامطلوبی برای فرد، خانواده و نهایتا جامعه شود.

تدوین دستنامه آموزشی فرآیند آموزش خود مدیریتی دیابت برای پرستاران آموزش دهنده / دفاع از پایان نامه دکتری تخصصی پرستاری

     به گزارش روابط عمومی دانشکده، چهار شنبه ۱۳اسفند ماه ۱۳۹۹، فهیمه کاشانی ، دانشجوی دکتری رشته پرستاری ، از پایان نامه خود با عنوان: تدوین دستنامه آموزشی فرآیند آموزش خود مدیریتی دیابت برای پرستاران آموزش دهنده ، در محل تالار معرفت دفاع نمود.

فهیمه کاشانی، در زمینه پژوهش خود بیان نمود که میزان اطلاعات علمی ارائه شده به بیماران دیابتی با ویژگیهای فردی، دانش و مهارت آموزشی مربیان دیابت مرتبط می باشد. مطالعه حاضر با هدف طراحی و تدوین دستنامه آموزشی فرایند آموزش خود مدیریتی دیابت برای پرستاران آموزش دهنده انجام گردیده است.

تبیین وضعیت سلامت باروری دختران نوجوان آسیب‌پذیر و ارائه یک برنامه سلامت باروری جهت آنان/ دفاع از پایان نامه دکتری مامایی و بهداشت باروری در دانشکده پرستاری و مامایی

     به گزارش روابط عمومی دانشکده، سه شنبه ۱۲اسفند ماه ۱۳۹۹، راضیه پورکاظمی ، دانشجوی دکتری رشته مامایی و بهداشت باروری، از پایان نامه خود با عنوان: تبیین وضعیت سلامت باروری دختران نوجوان آسیب‌پذیر و ارائه یک برنامه سلامت باروری جهت آنان ، در محل تالار معرفت دفاع نمود.

راضیه پورکاظمی، در زمینه پژوهش خود بیان نمود که گروهی از نوجوانان در هر جامعه وجود دارند که به واسطه¬ی شرایط فردی، خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در معرض آسیب‌های جسمی و روانی قرار گرفته¬اند که در اغلب موارد تهدیدکننده¬ی سلامت آنان در ابعاد گوناگون از جمله سلامت باروری است. علی‌رغم این حقیقت، سلامت باروری و جنسی نوجوانان و از آن جمله دختران نوجوان آسیب¬پذیر اغلب به دلایل متعدد مورد غفلت قرار می¬گیرد.

قرار گرفتن مجله دانشکده IJNMR در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC

     دکتر رویا کلیشادی، سرپرست امور مجلات دانشگاه متبوع، و بر اساس آخرین ارزیابی مجلات پایگاه استنادی جهان اسلام ISC، قرار گرفتن مجله دانشکده پرستاری و مامایی( IJNMR)را در میان۸ مجله از ۱۴ مجله دانشگاه که در این پایگاه نمایش شده ،  و در چارکQ1  حوزه موضوعی مربوطه هستند، خدمت سردبیر، تیم سردبیری و اجرایی مجله تبریک گفت.

از این رو تیم مدیریت، اساتید و کارکنان دانشکده، این موفقیت را به تیم سردبیری و همکاران مربوطه تبریک می گوید.

طراحی و اجرای برنامه مداخله ای سلامت روان زنان اهدا کننده تخمک / دفاع از پایان نامه دکتری مامایی و بهداشت باروری در دانشکده پرستاری و مامایی

      به گزارش روابط عمومی دانشکده، سه شنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۹، الهام ادیب مقدم، دانشجوی دکتری رشته مامایی و بهداشت باروری، از پایان نامه خود با عنوان: طراحی و اجرای برنامه مداخله¬ای سلامت روان زنان اهداکننده تخمک، در محل تالار اندیشه دفاع نمود.

الهام ادیب مقدم، در زمینه پژوهش خود بیان نمود که زنان اهداکننده تخمک، از گروه های مهم در درمان های کمک باروری هستند و ورود به فرایند اهدای تخمک برای آنان با آسیب روانشناختی همراه خواهد بود. اما سلامت روان این گروه به عنوان شریک سوم در فرایند مشارکت در درمان ناباروری، کمتر مورد توجه واقع شده و تمرکز ویژه مراکز ارائه خدمت کمک باروری، نتیجه موفق بارداری در زوجین دریافت کننده تخمک می باشد.

صفحه‌ها

اشتراک در دانشکده پرستاری و مامایی RSS

ارتباط با ما

 

 

 اصفهان، میدان آزادی ،خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده پرستاری و مامایی

           تلفن  دفتر:   ۳۷۹۲۷۵۶۵ -   ۰۳۱- ۳۶۶۸۷۱۵۳ – ۳۶۶۸۷۱۴۰- ۳۷۹۲۷۵۰۰  

           نمابر :               ۳۶۶۹۹۳۹۸-۰۳۱

           کدپستی:  ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۵

لینک مفید

پوستر

پیوندها