previous pauseresume next

اعزام و فعالیت تیم های پزشکی دانشگاه به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

     تیم بسیج استادان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (بسیج جامعه پزشکی) به همراه تیم  امداد پزشکی منجی، هلال احمر و آستان قدس رضوی استان اصفهان، به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اعزام و به معاینه بیماران در روستاها پرداختند.

این سه تیم پزشکی با حضور در روستاهای گزین گوهچ، پوست پرکان، بجوکان بالا، محنت، کسمزور، گورناگان، کجک دردپ و سارتاپ به معاینه بیماران پرداخته و داروهای مورد نیاز آنها را تامین نمودند.

رییس مرکز بهداشت استان: برای کاهش مشکل آلودگی هوا بایستی حمل‌ونقل عمومی در کلان‌شهرها تقویت شود

     معاون بهداشتی دانشگاه و رییس مرکز بهداشت استان، افزایش آلودگی هوا و تعداد روزهای ناسالم و آلوده را باعث بالا رفتن آمار بیماری ها و مشکلات ناشی از آن عنوان کرد و گفت: موضوع آلودگی هوا دغدغه اصلی ما در حوزه سلامت و بهداشت است و به همین دلیل با تصمیماتی مانند تعطیلی مدارس، تلاش می‌کنیم بحران را کنترل نماییم، اما اگر بخواهیم همه‌جانبه به موضوع نگاه کنیم، با این پرسش روبرو می‌شویم که آیا به‌جای تعطیلی مدارس نمی‌توان جلو تردد خودروها را در شهر گرفت؟

دکتر کمال حیدری طی گفت‌وگویی، درباره پیامدهای بهداشتی اجرا نشدن قانون هوای پاک در اصفهان اظهار کرد: آلودگی هوا مشکلات زیان باری ایجاد کرده است؛ ازجمله تعطیلی مدارس و دغدغه‌هایی برای حفظ سلامتی شهروندان، اما اجرای قانون هوای پاک، عزم جدی می‌خواهد و در کنار آن، دولت هم باید به بودجه‌های استانی کمک کند تا زیرساخت‌هایی مانند حمل‌ونقل عمومی در کلان‌شهرها تقویت شود.

محصولات لبنی تولیدی در کارخانه‌های تحت پوشش سازمان غذا و دارو مشکلی ندارد

     معاون غذا و داروی دانشگاه به دنبال انتشار خبری درباره آلوده بودن شیرهای پاستوریزه به سم افلاتوکسین و نگرانی مردم درباره مصرف این محصول لبنی، اظهار نمود: محصولات لبنی تولیدی در کارخانه‌های زیر پوشش و دارای مجوز بهره‌برداری از سازمان غذا و دارو در این استان و کشور، مشکلی از نظر امنیت غذایی ندارند.

 ادعای عرضه شیرهای پاستوریزه‌ آلوده به سم " افلاتوکسین" در کشور در یکی از رسانه‌های کشور، واکنش بسیاری از مردم را به همراه داشت در حالیکه مسئولان دستگاه‌های مختلف نظارتی این موضوع را تکذیب کردند.

"افلاتوکسین‌ (Aflatoxin) سم قارچی طبیعی است که از طریق مواد غذایی آلوده مانند تخم‌مرغ، شیر و محصولات لبنی وارد بدن انسان می‌شود."

طراحی و تدوین راهنمای بین حرفه ای مراقبت تسکینی در مرحله پایان عمر بیماران مبتلا به سرطان/ دفاع از پایان نامه دکتری تخصصی پرستاری

    به گزارش روابط عمومی دانشکده، دانشجوی دکتری تخصصی پرستاری، مریم هاشمی ، ورودی ۱۳۹۵، سه شنبه ۲۱ آ؛بان ماه ۱۳۹۱، درتالار اندیشه از پایان نامه خود با عنوان طراحی و تدوین راهنمای بین حرفه ای مراقبت تسکینی در مرحله پایان عمر بیماران مبتلا به سرطان ، دفاع نمود.

دانشجو مریم مریم هاشمی ، در خلاصه پایان نامه ارسالی خود به روابط عمومی دانشکده گفته است: مراقبت پایان عمر، مراقبتی است که به فرد در مرحله نهایی زندگی اش و با هدف افزایش کیفیت زندگی وی ارائه می شود. این مراقبت با رویکردی تیمی و بین رشته ای و با مد نظر قرار دادن تمام جنبه های مراقبت، به افراد با بیماری پیشرفته و علاج ناپذیر یا بیماری های محدود کننده زندگی ارائه می شود؛ به طوری که آنها بتوانند بهترین زندگی ممکن را در پایان عمر و قبل از مرگ داشته باشند.

اطلاعیه معاونت پرستاری وزارت بهداشت در ارائه برنامه جامع دانشگاه در حوزه پرستاری

      معاونت پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به منظور ارایه برنامه جامع دانشگاه ها در راستای انتخاب سال ۲۰۲۰ از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان سال "پرستار و ماما" و همچنین تمرکز تمامی برنامه های پیشنهادی حوزه پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی در این سال  بر اولویت های اصلی آن معاونت، محورهای مربوطه را جهت تنظیم RFPمرتبط (فرم پیوست زیر) به شرح زیر اعلام نمود:

-جامعه نگر نمودن مراقبت های پرستاری

صفحه‌ها

اشتراک در دانشکده پرستاری و مامایی RSS

ارتباط با ما

 

 

 اصفهان، میدان آزادی ،خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده پرستاری و مامایی

           تلفن  دفتر:   ۳۷۹۲۷۵۶۵ -   ۰۳۱- ۳۶۶۸۷۱۵۳ – ۳۶۶۸۷۱۴۰- ۳۷۹۲۷۵۰۰  

           نمابر :               ۳۶۶۹۹۳۹۸-۰۳۱

           کدپستی:  ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۵

لینک مفید

 

پوستر

پیوندها